روحانی: اجازه نخواهم داد یک عده افراطی امید این ملت را نا امید کنند


دیدار تلاشگران عرصه تعاون با  رییس جمهوری عصر امروز (شنبه) در سالن اجلاس سران برگزار شد.

به گزارش «انتخاب»، رئیس جمهور در این مراسم که به مناسبت گرامیداشت هفته تعاون با حضور تعاون گران، شرکت های تعاونی، اتحادیه ها و اتاق های تعاونی و مدیران و کارکنان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شده است، اظهار داشت: اگر حقوق کارمندان بر مبنای چاه های نفت تنظیم می‌شده و اگر برنامه ریزی برای این کشور بر مبنای بشکه ای نفت تعیین می‌شده، زمانی بوده است که نقش نفت در بودجه ۵۰ درصد بوده است.

روحانی افزود: سال گذشته سهم نفت در بودجه یک سوم بوده و این یک مشکل است، اقتصاد ما نفتی است یعنی اقتصادی برونزا است.

وی تصریح کرد: در دوران تحریم دیدیم در زمینه نفت کشورهایی به ما تحمیل کردند که روزانه فقط یک ملیون بشکه نفت می توانید تولید کنید، تولید اگر متوقف شود چاه نفت بسته می‌شود.

 

وی افزود: بعدها راجع به توافق صحبت خواهم کرد و اجازه نخواهم داد یک عده افراطی امید این ملت را نا امید کنند. 

رئیس جمهور در ادامه بیان کرد: برجام به معنای شکستن همه این زنجیرهاست  ،  ملت ما ملتی بزرگ در طول تاریخ است متاسفانه برخی حرکت‌های نا دقیق الماس گرانبهایی را در یک مسیری برده و این الماس را به دور انداخته است ، همه تلاش دولت این یوده این الماس را خارج کند، درخشش این الماس را دنیا میبیند.

وی افزود:  ما باید از شرایطی که در آن قرار گرفتیم استفاده کنیم، قهرمانان ملی ما در مقابل شش قدرت جهانی شبانه روز تلاش کردند، متنی به دست آمد که هیچ کس نمی تواند بگوید منطبق با عظمت ایران نیست.

/ 0 نظر / 60 بازدید